SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Rozwiązania w plecakach VAUDE

Aeroflex

Ten system stosowany w plecakach VAUDE zapewnia optymalną wentylację pleców podczas wędrówek. Przestrzeń przewidziana między siatką materiału a Twoimi plecami pozwala na swobodną cyrkulację powietrza.
Lekka stalowa sprężyna utrzymuje dystans pomiędzy plecami nawet wtedy kiedy plecak jest w pełni obciążony.

Aeroflex Easy Adjust

Bardziej zaawansowany system wentylacji polega na wykorzystaniu zaawansowanego materiału siatki, stanowiącego podparcie dla pleców oraz systemu napinania jej.
Dzięki umieszczonym u dołu taśmom z blokadami możesz regulować napięcie (wygięcie) tylnej części plecaka. Tym samym regulujesz dystans pomiędzy siatką, która przylega do Twoich pleców, a tylną częścią plecaka. Taki mechanizm pozwala dowolnie sterować ilością przepływającego w tej przestrzeni powietrza, które ma odprowadzić wilgoć z Twoich pleców.

VENT TEX

System najczęściej wykorzystywany w plecakach rowerowych. Dwie umieszczone symetrycznie w stosunku do osi pleców, wyprofilowane gąbki tworzą tunel, którym z łatwością przepływa powietrze. Prosty, lekki i wydajny system wentylacji.

F.L.A.S.H.

Ten sposób regulacji pozwala na szybkie dostosowanie długości obydwu szelek na raz. Ciągnąc za taśmę u dołu plecaka skracamy bądź wydłużamy szelki. System miary naniesiony na taśmę pozwala na zapamiętanie naszych ustawień.


F.L.A.S.H. NT

Zastosowanie tego rozwiązania pozwala dopasować plecak do każdej sylwetki. Czy jesteś wysoki, czy niski, krępy czy chudy, dorosły czy jesteś nastolatkiem. Ten aktywny system regulacji pozwala dopasować długość szelek plecaka dla każdego.
System składa się z dwóch linek regulujących po jednej na każdej szelce. Ciągniemy je i jednocześnie wyciągamy lub wpychamy szelkę plecaka. Aby dobrać długość symetrycznie, na szelkach naniesiony został system miary. Ten system regulacji najczęściej występuje razem z regulowanym ergonomicznym systemem biodrowym.


Synergy Mold

Ten sposób dopasowania tylnej części plecaka ma zastosowanie w plecakach używanych w trudnym terenie. Lekki system nośny dobrze utrzymuje plecak przy ciele, ale zapewnia także swobodę ruchów.
W plecakach o dużych pojemnościach lekki aluminiowy stelaż usztywnia górną część plecaka oraz adoptuje ruchy skrętne dolnej części. Stelaż może być wyprofilowany samodzielnie lub usunięty aby plecak był jeszcze lżejszy.
W modelach o mniejszych pojemnościach stelaż pomaga rozłożyć ciężar równomiernie oraz zapewnia stabilność.
Tył plecaka jest wykonany z formowanej na gorąco elastycznej gąbki. Duże wytłoczone elementy doskonale przylegają do pleców, a przestrzenie między nimi zapewniają wentylację.

Synergy Mold Light

Lżejszy wariant systemu Synergy Mold jest wykonany z lżejszych materiałów i jest go mniej. Ma zastosowanie w ultralekkich plecakach gdzie waga i swoboda ruchów mają priorytetowe znaczenie. Aluminiowe rozpórki usztywniają konstrukcję i nadal można dopasować ich kształt do swoich pleców lub usunąć stelaż całkowicie. Wyjęte mogą służyć jako podkładka do siedzenia.

VENT-TEX HIKE

Odmiana systemu VENT-TEX doskonale przylegająca do ciała. System zaprojektowany na trudny teren gdzie dobre dopasowanie i swoboda ruchów są kluczowe.
Formowane gąbki w najważniejszych punktach podparcia pleców i ramion zapewniają najlepszy z możliwych komfort noszenia oraz wentylacji.
Ergonomiczne wyprofilowanie zapewnia dobre rozłożenie ciężaru na powierzchni całych pleców. Nawet w pełni załadowany plecak nie zmienia kształtu swojej tylnej części i pozostaje bardzo stabilny podczas wędrówki.

Tergolight

Prostota i komfort w jednym. Ten system nośny został zaprojektowany dla plecaków wykorzystywanych w kilku- kilkunastodniowych wyprawach z niezbyt ciężkim ładunkiem. Szybki, w pół odkryty, system regulowania długości szelek pozwala użytkownikowi dopasować plecak. Aluminiowy stelaż rozkłada ciężar ładunku równomiernie na powierzchni pleców i bioder. Otwarty u dołu dopasowuje się do naturalnych wahadłowych ruchów podczas wędrówki.


Tergolight Comfort

Bardziej komfortowa wersja systemu Tergolight. Ma zastosowanie w plecakach przeznaczonych do długich wędrówek z pełnym obciążeniem. System pozwala dokładnie dopasować długość szelek do wzrostu użytkownika. Dwa aluminiowe stelaże zapewniają sztywność całej konstrukcji oraz oczywiście rozkładają ciężar równomiernie. Usztywniony materiał na szelkach oraz pasie biodrowym zapewnia komfort podczas długich wycieczek.

Made in Germany

Produkowane w niemieckich fabrykach spełniających normy ISO14001 oraz posiadających certyfikat Bluesign®.

Osłona przeciwdeszczowa

Łatwo dostępna, zintegrowana osłona przeciwdeszczowa stworzona by chronić Twoje rzeczy przed deszczem.

Ultralight

Plecaki VAUDE należą do najlżejszych w swojej klasie dostępnych obecnie na rynku. Niewielka waga jest możliwa dzięki wykorzystaniu specjalnych materiałów i odpowiedniej konstrukcji.


VFlex

System zaprojektowany specjalnie, aby sprostać wymaganiom w trudnym, alpejskim terenie. Równomiernie rozkłada obciążenie na plecach gwarantując optymalną równowagę podczas wędrówek. Specjalna, wyjmowana płyta zapewnia pełną stabilność nawet przy pełnym obciążeniu.


Wyjście na system nawadniania

Specjalne miejsce w komorze na zbiornik hydracyjny z wyjściem na rurkę do systemu nawadniania.

Multi Shape Panel

System oparty jest na lekkiej konstrukcji ścianki plecaka złożonej z dwóch zintegrowanych płytek aluminiowych. Idealnie sprawdza się przy trekkingu, jeździe na rowerze, ale także do miasta. W razie potrzeby może być usunięta.

Materiały z recyclingu

Dostawcy tkanin VAUDE zbierają porzucone sieci rybackie. Z nich tworzy się wysokiej jakości materiał, który wykorzystujemy w swoich produktach. Do naszych wyrobów wykorzystujemy również zużyte butelki PET. W ten sposób powstają plecaki i torby VAUDE. Kupuj świadomie.

PVC Free

Produkt nie zawiera szkodliwego PVC (polichlorek winylu). Według specjalistów PVC posiada ftalany, które są szkodliwe dla zdrowia. Co istotne używane przez VAUDE materiały (np. poliuretan) są tak samo trwałe i wodoodporne, a ich wykorzystanie przyczynia się do ochrony ludzi i środowiska.


MyClimate

MyClimate to szwajcarska organizacja non-profit specjalizująca się w projektach na rzecz skutecznej ochrony środowiska. Wspólnie z VAUDE realizują projekty mające na celu zmniejszenie emisji szkodliwych substancji. VAUDE jest pierwszą firmą w branży outdoorowej w Europie, która tak konsekwentnie angażuje się w ochronę klimatu.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 178 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-14
Cudowny produkt spełnia moje wymagania, szybka, bezproblemowa i bezpieczna wysyłka. Dziękuję i polecam
2023-11-26
szybko i sprawnie, polecam!


pixelpixelpixelpixel