Filtr do wody czy nowa alternatywa?

Ruszasz w podróż? Zadbaj o źródło czystej wody

SteriPen - filtr do wody
Jak ważny jest dostęp do bezpiecznego źródła czystej wody wiedzą wszyscy podróżnicy i poszukiwacze przygód. Na każdej ekscytującej wycieczce w dalekie kraje trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo, przede wszystkim zaś uważać na to, co się pije.

SteriPen - filtr do wodyTropiki i kraje rozwijające się to coraz częściej wybierany kierunek podróży. Niestety dostęp do czystej wody nie jest tam ani prosty ani łatwy. Prawie nigdy też nie możemy być pewni jakości wody dostępnej na miejscu. Nikt z nas nie chce, aby ekscytująca wycieczka naszego życia zakończyła się lądowaniem u lekarza z powodu chorób wywołanych przez bytujące w wodzie mikroby oraz długim, uciążliwym leczeniem po powrocie do domu. Żaden zapalony podróżnik nie chciałby przerywać przygód w egzotycznych krajach z powodu chorób wywołanych przez grasujące w miejscowej, najczęściej niepewnego pochodzenia, wodzie, bakterie, wirusy czy pierwotniaki.

Spożycie wody pełnej lokalnych mikrobów potrafi skończyć się, gdy mamy wyjątkowe szczęście – biegunką i rozstrojem żołądka, w gorszym zaś wariancie – groźną dla zdrowia i życia chorobą. A leczenie chorób tropikalnych to trudny i uciążliwy proces.
Dlatego właśnie powinniśmy pamiętać jak ważne jest zadbanie o dostęp do bezpiecznego źródła wody. Wszystkim, którzy potrzebują dobrej jakości wody z pomocą przychodzi małe, lekkie, przenośne urządzenie – SteriPen - szybki i prosty sposób na czystą i bezpieczną wodę.
SteriPen to kieszonkowe urządzenie wykorzystujące bakteriobójczą falę światła UV. Wygląda jak niewielki mazak i w ciągu kilkudziesięciu sekund dezynfekuje do litra wody, czyniąc ją zdatną do spożycia. W przeciwieństwie do filtrów mechanicznych jest mały, lekki i poręczny. Niewielkich rozmiarów i wagi piórkowej – SteriPen zmieści się bez problemu w podręcznej torbie czy plecaku. Nie musimy używać środków chemicznych, dzięki czemu woda nie ma nieprzyjemnego smaku, pozostawianego przez chemiczne odkażacze wody. Szybki – tylko 45 sekund czeka się na oczyszczenie 0,5 litra wody, ok. 90 sekund na 1 litr.
Niezbędny dla wszystkich podróżników, którzy chcą podróżować bez ograniczeń, spokojni o swoje zdrowie. Unikalna technologia, łatwość i prostota użycia oraz niewielkie wymiary i waga czynią z niego niezastąpionego towarzysza podróży. Gdziekolwiek się znajdziemy – na targu w Egipcie czy w Indiach, na prowincji w egzotycznym kraju, w lokalnym barze w Ameryce Południowej czy na szlaku trekkingowym – nie musimy zastanawiać się nad pochodzeniem wody, którą mamy wypić. Wystarczy włączyć na kilkadziesiąt sekund SteriPen'a - i w prosty, szybki, wygodny sposób uzyskujemy dostęp do źródła bezpiecznej wody.

Jak działa?

StariPen - jak działa?

Bakteriobójcza fala światła UV niszczy DNA mikrobów, zabijając 99,9999% bakterii, 99,99% wirusów i 99,9% pierwotniaków. Stosowanie SteriPen'a pomaga zapobiegać chorobom takim jak: ameboza, cholera, ospa, dur brzuszny, czerwonka, zapalenie wątroby, choroba legionistów, wszelkie biegunki i inne choroby, których przyczyny – wywołujące je mikroby – bytują w wodzie. Eliminuje ryzyko zakażenia wirusami grypy, ptasiej grypy, przeziębień, groźnymi bakteriami takimi jak: salmonella & E.coli, paciorkowce, gronkowce, krętkami Leptospirosis (wywołującymi leptisporozę żółtaczkowo-krwotoczną), pasożytniczymi pierwotniakami jelitowymi (np. Oocysty Cyclospora), pierwotniakami takimi jak Cryptosporidium czy Giardia, które mogą występować w wodzie z niepewnego źródła.
Testowany w ośrodkach badawczych w Stanach Zjednoczonych na uniwersytetach: Arizony, Tucson, Maine, Orono, Ryerson University, Toronto, Oregon Health Sciences University, Portland.
Posiada atest Państwowego Zakładu Higieny.

Które urządzenie wybrać?

Wszystkie urządzenia mają te same właściwości bakteriobójcze, różnią się obudową i rodzajem baterii je zasilających.

  • MILITARY - urządzenie na 2 baterie CR123, w maskujących kolorach i wytrzymałej obudowie
  • JOURNEY- urządzenie na 2 baterie CR 123 z wyświetlaczem informującym o czasie sterylizacji, stopniu naładowania baterii, wybranej pojemności wody
  • OPTI - urządzenie, w którym wyeliminowano problem niskiego przewodnictwa zimnej wody potrzebnego do zwarcia czujników. Szczególnie polecany w góry. Czujnikiem jest fotodioda, stanowiąca zapasowe źródło światła
  • TRAVELLER - urządzenie w eleganckiej obudowie w służbie dla biznesu
  • EMERGENCY - urządzenie zasilane bateriami 4xAA (paluszki) o niższej żywotności lampy (3000 cykli)
  • CLASSIC - kompletne urządzenie zasilane 4xAA z butlą i prefiltrem służacym do pozbywania się mechanicznych zanieczyszczeń


Chcesz otrzymywać od nas więcej bezpłatnych porad ekspertów?
Prosimy podaj nam swój e-mail:


Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 172 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-26
Wszystko w porządku
2023-10-19
Bez uwag


pixelpixelpixelpixel