Mountval

Ilość znalezionych produktów: 2

Wśród impregnatów do odzieży (w tym GoreTex), do namiotów i środków pielęgnacji np. do butów turystycznych znajdują się także preparaty do prania puchu. 

Są to łagodne środki piorące. 

 

PRZEPIS PRANIA I KONSERWACJI WYROBÓW PUCHOWYCH:


Często spotykamy się z błędną opinią, że wyrobów wypełnionych naturalnym puchem nie wolno prać. A właśnie z uwagi na użyte w tych wyrobach surowce NIE zalecamy prania chemicznego! 
Stosując się do poniższych zaleceń, Wasze "puchówki" odzyskają swoją pierwotną czystość i sprężystość bez utraty swoich właściwości termicznych. 

Śpiwory, kurtki, kamizelki itp. wypełnione naturalnym puchem należy prać ręcznie lub automatycznie w temperaturze 30 stopni. Zalecamy stosować specjalne środki do konserwacji wyrobów z wypełnieniem puchowym (np. Mydło w płynie GRANGER'S, NIKWAX DOWN WASH). 
Należy zabezpieczyć (pozapinać) rzepy, napy i zamki błyskawiczne. Wyjątkowo brudne miejsca zaprać ręcznie. W przypadku prania automatycznego do bębna pralki można wrzucić kilka piłeczek tenisowych aby puch nie uległ zbryleniu. Po zakończeniu prania wyrób można lekko odwirować. 

Najważniejszy jest jednak sposób suszenia!!! 
Najlepiej robić to w pogodny ale wietrzny dzień na powietrzu (np. w ogrodzie, balkonie). Puch po praniu jest zazwyczaj mocno zbrylony. Suszyć na płasko (nie pionowo) wstrząsając i rozklepując komory z puchem w odstępach około 20 minutowych raz na prawej, raz na lewej stronie. Modele w wersji THERMOACTIVE (z wodoszczelną powłoką zewnętrzną) należy suszyć na LEWEJ stronie.

Źródło: strona malachowski.pl 

 

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług korzystamy z informacji przechowywanych w przeglądarce internetowej. Zapoznaj się z polityką cookies.
Zamknij